Scroll Top
mit használjak, ha házon belül szeretnék animációt készíteni?
10 alkalmazás, animáció készítéséhez
Az animáció készítése több különböző munkafázisra osztható, így ezek hatékony elvégzéséhez több különböző alkalmazást érdemes használni. A következő cikkben ezen munkafázisokhoz sorolok fel 10 kitűnő programot. Amennyiben nem velem szeretnéd gyorsan, profin megoldani a reklámanimációd készítését, úgy az alábbiakból választhatsz és elkezdheted az utazást a kreativitás világában!
előkészítő munkálatokhoz
Az animáció készítésének második fázisa – a script megírása után – a storyboard elkészítése. Mit takar ez? Az elképzelt képi világ megalkotását: grafikai tervezést elsőként, amely a rajzok stílusát, színvilágát, sűrűségét, feliratok elhelyezését határozza meg – természetesen úgy, hogy az illjen a cég létező arculatába. Ennek elfogadása után következik az összes jelenet kulcskockáinak megrajzolása. Ehhez milyen programokat érdemes használni? Fizetősek közül – ha vektoros formátumot szeretnénk majd használni a 2d animációban – a favorit az Adobe programcsalád Illustrator-a. Az ingyenesek közül pedig a következőket ajánlom: www.inkscape.org www.vectr.com  www.designer.io, esetleg még a Canva…
2d animáció (kezdő)
A következő fázisban indulhat az animálás. A profi és fizetős programok közül a kezdőknek ismét az Adobe-tól ajánlom az Animate nevű programot, amely nem csak a webes bannerek készítésére, de akár Youtube videók készítésére is alkalmas.
Amennyiben ingyenes alkalmazásra van szükség: Mango Animate.
2d animáció haladó
Haladó szinten az abszolút favorit – ismét – egy Adobe alkalmazás, az After Effects. Előnye, hogy a gyártó  többi programjával együtt egy kényelmes ökoszisztémát alkotnak. Egy ingyenes meglepetés is van ebben a kategóriában: a Blender. Ugyan ez az open source alkalmazás elsősorban 3d képességeiről ismert, de található benne egy 2d animációkészítő rész is.
3d animáció (ingyenes)
Számban igen korlátos, tulajdonképpen csak egy, ám tudásban már sokszor bizonyított program tartozik ide: a Blender. Open source, amelyet folyamatosan fejleszt a közössége és tudásban már jó pár fizetős társával felveszi a versenyt. Ha valakit tehát érdekel a 3d világa, akkor beruházás nélkül ezzel érdemes kezdeni, mivel oktató videók is nagy számban fellelhetőek hozzá.
3d animáció fizetős
Költségtérítéses 3d programokból, mint égen a csillag, csak győzzön az ember választani! Ipari sztendert a Maya és a 3DMax. Kisebb stúdiók, ügynökségek választása az előbbiekhez képest emberbarátibb felülete miatt a Cinema4d. Aki karaktereket tervezne, “szobrászkodna”, annak ott a Zbrush. Szimulációk profi készítésére a Houdini. Építészeti tervezgetésre a Sketchup